دارای مجوز ISDP به شماره 124-16-12 از سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی
 

پشتیبانی

از آنجا که درشرکت آوابرید اعتقاد بر این است که پس از فروش ، رابطه بلند مدت سازمان با مشتری آغاز می گردد ، به بخش پشتیبانی نگاه بسیار ویژه ای داریم. به همین منظور شما می توانید با بخش پشتیبانی شرکت رسانه آوا برید بصورت شبانه روزی (7 روز هفته، 24 ساعت شبانه روز و 365 روز سال ) از طرق مختلف از قبیل تلفنی ، ارسال ایمیل و به زودی از کانالهای بیشتر در ارتباط باشید. در همین رابطه آماده دریافت پیشنهاد ها و انتقادات سازنده شما در رابطه با نحوه پشتیبانی از انواع خدمات شرکت می باشیم. 

مشترکین محترم می توانند بصورت تلفنی و یا با نوشتن ایمیل مشکلات، پیشنهادها و راهنمایی های خود در خصوص سیستم تلفن بین الملل و نیز ارتباطات اینترنتی را اعلام و رفع آن را پیگیری فرمایند.

پشتیبانی کارتهای تلفن، کارتهای اینترنت و اینترنت هوشمند :
شماره تلفن :88063010
آدرس ایمیل : support@avabarid.com

پشتیبانی پهنای باند اختصاصی:
شماره تلفن :88067613
آدرس ایمیل : noc@avabarid.com

واحد فروش:
شماره تلفن :88063011 
آدرس ایمیل : sales@avbarid.com

 

واحد پشتیبانی فروش:

شماره تلفن :88067200

آدرس ایمیل : care@avbarid.com

 

سیستم پشتیبانی آنلاین در حال راه اندازی می باشد.
با راه اندازی این سیستم، مشترکین تلفن اینترنتی قادر خواهند بود زیر مکالمات خود را بصورت آنلاین مشاهده فرمایند و ضمن کنترل ریز مکالمات درخواست تمدید اعتبار خود را نیز بصورت آنلاین به واحد فروش و خدمات پس از فروش ارائه نمایند. مشترکین اینترنت نیز قادر خواهند بود ضمن کنترل میزان کارکرد و باقیمانده اعتبار خود، مشکلات فنی را در قالب Trouble Ticket به واحد پشتیبانی فنی شرکت آوا برید گزارش نمایند.

 

© 2011 Avabarid Rasaneh Company Inc. All Rights Reserved.

This site has been generated using ParsianCMS , Copyright ParsianDP Networks 2004-2011