انواع بک آپ گیری

بک آپ گیری

موضوع بک آپ گیری، یکی از موضوعاتی است که از اهمیت بالایی برخوردار میباشد. برای توضیح بیشتر مجموعه ای را در نظر بگیرید که تمامی اطلاعات خود را، فقط بر روی سرور اصلی نگهداری میکند، و بک آپ یا پشتیبانی از اطلاعات موجود ندارد. در صورتیکه اتفاقی غیر منتظره رخ دهد چه مقدار میتوان به از دست نرفتن اطلاعات مطمئن بود.

با این حال اگر سروری را برای پشتیبان گیری اطلاعات در کنار سرور خود داشته باشیم، میتوانیم با خیال آسوده در مواقع از دست رفتن اطلاعات، از سرور بک آپ جایگزین اطلاعات را به راحتی بازگردانی کنیم.

خرید سرور بک آپ

انواع بک آپ گیری

  • full backup
  • Incremental 
  • Differential
  • Cloud

full backup

یکی از انواع بک آپ، full backup می باشد، و برای هر کدام از انواع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.یکی از مواردی که باید در مورد این نوع بک آپ گیری گفته شود مدت زمان بالایی است که صرف این عمل می شود. full backup به این صورت است، که تمامی فایل ها را بصورت کلی، پشتیبان گیری می کند.

خرید سرور مجازی

Incremental

Incremental نوعی از بک آپ گیری است، که اطلاعات را بعد از مرحله اول که  ابتدای کار full backup انجام میشود نسبت به روز قبل بررسی میکند و پس از یک هفته مجددا full backup گرفته خواهد شد. این نوع از بک آپ گیری با سرعت بالاتری انجام می شود زیرا فایلهای کمتری پشتیبان گرفته می شوند. همچنین در زمان restore کردن آخرین full backup و Incremental های بعد از full backup برگردانده می شوند.

Differential

نوع دیگر بک آپ گیری Differential می باشد که ابتدا full backup گرفته می شود، وبک آپ Differential طبق آخرین full backup بصورت روزانه گرفته می شود. هنگامی که بخواهیم اطلاعات را از این نوع بک آپ restore کنید، می بایست اخرین full backup را بهمراه آخرین Differential برگردانید.

 

دیدگاه شما

برچسب ها

هاست پر سرعت هاست ایرانی سرور مجازی پر سرعت سرور مجازی ایران سرور اختصاصی ایران

مطالب مرتبط